برگزاری همایش آنلاین توسط پژوهشکده محیط زیست جهاد دانشگاهی

۲۱ تیر ۱۳۹۹ | ۱۲:۵۶ کد : ۲۰۰۰۶ اخبار پژوهش و فناوری عمومی
برگزاری همایش آنلاین توسط پژوهشکده محیط زیست جهاد دانشگاهی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و عدم امکان تشکیل همایشهای حضوری، همایش سراسری با عنوان "دهمین همایش سراسری محیط زیست، انرژی و منابع طبیعی پایدار" توسط پژوهشکده محیط زیست جهاد دانشگاهی واحد گیلان و با همکاری مرکز راهکارهای دستیابی به توسعه پایدار در تاریخ 17/04/1399 به صورت وبینار برگزار گردید.

در ابتدا پس از قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید و سرود جمهوری اسلامی ایران و سخنرانی رییس کنگره خانم امینی نصب و سرپرست انجمن حمایت از طبیعت ایران ، دبیر علمی همایش، خانم دکتر عابدین زاده درباره دلایل برگزاری همایش مذکور سخنرانی نمودند. ایشان اذعان داشتند که برگزاری چنین همایش هایی می تواند به عنوان یک ابزار کمکی ارزشمند، نقش مفید و مؤثری در اطلاع رسانی، تولید و تبادل دانش و ایجاد همگرایی در آرا و نظریات ذی نفعان کلیدی فرایند توسعه پایدار کشور ایفا نموده و با ارائه آخرین فناوریهای نوین در بخشهای محیط زیست، انرژی و منابع طبیعی و شناسایی تهدیدات آن زمینه و بستر مناسبی برای تحقق عینی شعار محوری و راهبردی "توسعه پایدار- پایداری توسعه " فراهم آورد.

 

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به شرایطی که بیماری کرونا بر کشور ایجاد نموده است، اهتمام جدی برگزارکنندگان همایش بر استفاده هر چه بیشتر از امکانات و قابلیتهای الکترونیکی در اطلاع رسانی، ثبت نام، داوری مقالات، اعلام نتایج و سایر امور دبیرخانه ای و برگزاری همایش به صورت آنلاین بوده است.

 

سپس دبیر اجرایی همایش آقای مهندس مومنی با بیان پذیرش مقالات به دو صورت سخنرانی و پوستر در سامانه ارائه مجازی، به شرح فعالیت های انجام شده در همایش پرداخت.

 

در ادامه برگزاری این سمینار آنلاین ، نویسندگان مقالاتی که به صورت شفاهی پذیر فته شده بودند در سامانه ارائه مجازی به ایراد سخنرانی در خصوص مقالات خود پرداختند و در بخش بعدی سوالات مربوط به بخش ارائه مقالات، توسط شرکت کنندگان به صورت پرسش و پاسخ  انجام گرفت و نویسندگان مقالات به  پرسش های مطرح شده پاسخ دادند. لازم به ذکر مقاله آقایان مرتضی کریمی و بابک رازدار از پژوهشگران پژوهشکده محیط زیست در به صورت شفاهی در این همایش ارایه گردید.


نظر شما :