به همت دفتر کارآفرینی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت

کارگاه آموزشی آشنایی با پروتکل‌های کنترل انتقال در اینترنت اشیاء

۲۲ آذر ۱۴۰۱ | ۱۳:۳۷ کد : ۵۱۶۲۴ اخبار اخبار مراکز
کارگاه آموزشی آشنایی با پروتکل‌های کنترل انتقال در اینترنت اشیاء به همت دفتر کارآفرینی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت روز دوشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۱ به مناسبت هفته پژوهش در مرکز برگزار گردید.
کارگاه آموزشی آشنایی با پروتکل‌های کنترل انتقال در اینترنت اشیاء

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی گیلان مدرس کارگاه، دکتر سماپور، در این کارگاه ۴ ساعته، دانشجویان رشته مهندسی فناوری اطلاعات را با آخرین روش‌های کنترل انتقال پیام در اینترنت اشیا آشنا نموده و مطالب قابل پژوهش در حوزه مسأله ارایه شده به شرکت‌کنندگان ارائه گردید.

آشنایی با پروتکل کنترل انتقال (TCP & UDP) و ویژگی‌‎های آن در IoT، معرفی پروتکل‌های انتقال پیام اصلی IoT شامل MQTT و CoAP  و بیان ویژگی‌های و تفاوت های بین آنها و مقایسه با سایر پروتکل‌های موجود از اهم مطالب مطروحه در این کارگاه آموزشی بود.

لازم به ذکر است هدف از برگزاری این کارگاه آشنایی دانشجویان با حوزه تحقیقاتی گسترده و جدید اینترنت اشیا و پروتکل‌های موجود در آن بوده است تا شرکت‌کنندگان علاقمند بتوانند با گسترش مطالعات خود در حوزه یاد شده علاوه بر آشنایی با پروتکل های موجود در زمینه های تحقیقاتی ورود پیدا کرده و سعی در اصلاح روشهای موجود و برطرف نمودن نقاط ضعف آنها بپردازند

 


نظر شما :