دومین سال فعالیت دبیرخانه دائمی دانشجویی بزرگداشت «نهضت جنگل» همزمان با روز دانشجو

۲۳ آذر ۱۴۰۱ | ۱۴:۴۴ کد : ۵۱۶۹۳ اخبار فرهنگی
دومین سال فعالیت دبیرخانه دائمی دانشجویی بزرگداشت «نهضت جنگل» همزمان با روز دانشجو

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان دبیرخانه دائمی دانشجویی بزرگداشت نهضت جنگل ذیل سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی استان گیلان با هدف معرفی نهضت جنگل به قشر جوان علی‌الخصوص دانشگاهیان و آشنایی بیشتر جامعه با فراز و فرودهای این جنبش ایرانی اسلامی و به منظور جمع‌آوری اسناد، اطلاعات و داشته‌های ادبی، هنری و غیره با همکاری دانشگاه‌ها، مراکز آموزش علمی کاربردی و مؤسسات آموزش عالی غیر‌انتفاعی و سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی استان به‌صورت رسمی فعالیت خود را در سال 1400 آغاز کرد. این دبیرخانه دانشجویی امسال دومین سال فعالیت خود را همزمان با روز دانشجو آغاز نموده است.

طبق اساسنامه این دبیرخانه برنامه‌های رسمی خود را سالانه در بازده زمانی آذر ماه مصادف با سالروز شهادت میرزاکوچک‌خان تا اردیبهشت ماه برنامه ریزی و اجرا می نماید. در سال گذشته محور فعالیت ها به صورت ویژه برنامه‌هایی در چهارچوب موضوعی «جوانان، میرزا و نهضت جنگل»، در قالب مطالعه گروهی آثار مکتوب و تصویری، سلسله گپ و گفت‌های صمیمانه با صاحبنظران و پیشکسوتان فرهیخته تحت عنوان پنجشنبه‌ها با نهضت جنگل و یادمان های نهضت جنگل به روایت تصویر انجام شد که گزارش فعالیت های آن در قالب کتابچه ای منتشر و در اختیار دبیرخانه کنگره بین المللی  میرزاکوچک جنگلی قرار گرفت.

در سال 1401 ویژه برنامه های این دبیرخانه در قالب تولید محتوای مستند تصویری و همچنین طراحی و تولید بازی رومیزی خلاق آموزشی با محوریت «مسولیت اجتماعی، میرزا و نهضت جنگل»، برنامه ریزی شده است.

علاقمندان می توانند جهت مشاهده سلسله نشست ها و دریافت گزارش یک ساله دبیرخانه دائمی دانشجویی بزرگداشت نهضت جنگل به سامانه یکپارچه رویدادهای فرهنگی roytab.ir مراجعه نمایند. همچنین دانشجویان علاقمند به همکاری  در سال دوم این دبیرخانه نیز می توانند با شماره 09114679585 تماس حاصل نمایند.


( ۲ )

نظر شما :