پلمب نهاد انقلابی سازمان جهاد دانشگاهی در گیلان برازنده استان نیست

۲۹ آذر ۱۴۰۱ | ۰۶:۵۶ کد : ۵۱۸۴۱ اخبار عمومی
نماینده مردم شهرستان‌های رشت و خمام در مجلس در واکنش به اقدام دانشگاه گیلان نسبت به پلمب دفتر مرکزی سازمان جهاد دانشگاهی استان گفت: جهاد دانشگاهی و دانشگاه دو نهاد مرتبط هستند و این اقدام پلمب برازنده استان گیلان نیست؛ اگر وزارت علوم و دانشگاه گیلان به آن فضای ۱۵۰ متری پلمب شده نیاز دارند می‌توانند با گفت‌وگو و تعامل نسبت به ارائه فضای دیگری اقدام کنند.
پلمب نهاد انقلابی سازمان جهاد دانشگاهی در گیلان برازنده استان نیست

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی گیلان جبار کوچکی‌نژاد، نماینده مردم شهرستان‌های رشت و خمام با اشاره به واقعه پلمب دفتر مرکزی سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان از سوی دانشگاه گیلان، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی یک نهاد انقلابی در دل دانشگاه‌هاست که باید به فعالیت‌های پژوهشی، فرهنگی و آموزشی بپردازد و این یک اصل بوده که این تفکیک و جداسازی مانند این است بسیج را از دل سپاه جدا کنیم.

عضو هیأت امنای دانشگاه گیلان افزود: جهاد دانشگاهی و دانشگاه دو نهاد مرتبط هستند و این اقدام پلمب برازنده استان گیلان نیست؛ اگر وزارت علوم و دانشگاه گیلان به آن فضای ۱۵۰ متری پلمب شده نیاز دارند می‌توانند با گفت‌وگو و تعامل نسبت به ارائه فضای دیگری اقدام کنند.

نماینده مردم شهرستان‌های رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی گفت: معتقدم پلمب و بستن درب یک نهاد انقلابی کار درستی نیست و وزیر علوم باید نسبت به این رفتار خود پاسخگو باشد.

کوچکی‌نژاد ادامه داد: سرطان یکی از مشکلات اساسی استان گیلان است، جهاد دانشگاهی گیلان با روحیه انقلابی خودش ورود کرده و در همین هفته پژوهش توانسته مجوز مرکز پیشگیری، غربالگری، تشخیص زودهنگام و درمان بیماری‌های غیر واگیر و سرطان را دریافت نماید و در کنار مردم ایستاده تا به نوعی مشکلات را در حوزه سلامت حل کند؛ مجوزهای لازم، اعتبارات و منابع هم فراهم شده است.

این عضو هیأت امنای دانشگاه گیلان در خصوص فعالیت پژوهشکده محیط زیست افزود: پژوهشکده محیط زیست جهاد دانشگاهی که در گیلان مستقر است، توانسته با توسعه فعالیت‌های پژوهشی کمک‌کننده مسائل و مشکلات حوزه زیست محیطی باشد. لذا در چنین شرایطی شایسته نیست با جهاد دانشگاهی استان گیلان چنین برخوردی شود و به‌ اعتقاد من دانشگاه گیلان باید از موضع خود عقب‌نشینی کرده و مشکل را حل کند.

نماینده مردم شهرستان‌های رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستور اخیر وزیر علوم مبنی بر حفظ جهاد دانشگاهی در دل دانشگاه، گفت: با توجه به آشوب‌های اخیر و مشکلاتی که در حوزه دانشگاه‌ها داشتیم نیاز است که حضور و جایگاه نهاد انقلابی جهاد دانشگاهی در داخل دانشگاه‌ها تقویت شود تا بتواند قدرتمندتر ماموریت‌های پژوهشی، فناورانه و فرهنگی خود را جهت انسجام بیشتر دانشجویان در این مقطع زمانی دنبال کند.

گفتنی است؛ دانشگاه گیلان در اقدامی تامل برانگیز با حضور هیاتی از نمایندگان حقوقی دانشگاه گیلان و حراست، نیروی انتظامی در پایان ساعت اداری روز گذشته،۲۷ آذرماه با حکم قضایی اقدام به پلمب، ضبط اموال و حذف تابلوی سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان کرده است


( ۴ )

نظر شما :