ششمین برنامه «به نامم می بالم چرا که ...» برگزار شد.

۲۵ دی ۱۴۰۱ | ۱۱:۵۸ کد : ۵۲۶۴۱ اخبار فرهنگی عمومی
امور قرآنی معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س ) و روز زن در تاریخ ۲۳ دی ماه ۱۴۰۱ از تعداد ۱۷ نفر جهادگران سازمان جهاد دانشگاهی که نامشان (فاطمه و زهرا ) بود؛ در قالب ششمین برنامه «به نامم می بالم چرا که ...» با تقدیم کارت تبریک و هدایای فرهنگی قدردانی کرد.
ششمین برنامه «به نامم می بالم چرا که ...» برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی گیلان امور قرآنی معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س ) و روز زن در تاریخ 23 دی ماه 1401  از تعداد 17 نفر جهادگران سازمان جهاد دانشگاهی که نامشان (فاطمه و زهرا ) بود؛ در قالب ششمین برنامه «به نامم می بالم چرا که ...» با تقدیم کارت تبریک و هدایای فرهنگی قدردانی کرد.
 یکی از القاب مقدس حضرت زهرا «علیها السلام» حرّه به معنای آزاده است و از آنجا که القاب و اسماء  اولیاء خدا دارای وجه تسمیه است و حکمت، و لطف و دقت در آن نام‌ها و نام‌گذاریها وجود دارد.
 جا دارد که پیرامون القاب و اسماء و کنیه‌های اولیاء الله؛ مطالعات علمی و تحقیقات جدّی صورت پذیرد تا از این طریق نسبت به زوایای  شخصیت ایشان کسب معرفت  صورت پذیرد.
زهرا (ع) کسی است که هم تجلّیِ اسم فاطر است و هم"حُرَّه"  نامیده شده است. علی(ع) نیز که خود ابو الائمه است، او را " اَیَّتُها الحُرَّه" خطاب می کند. گاه کسانی که خواستار دیدار فاطمه(س) می شدند، علی(ع) را واسطه قرار می دادند و علی(ع) در باره درخواست شان، اینگونه فاطمه (س) را خطاب قرار می داد؛" ای آزاده، این کسان درخواست ملاقات کرده اند، چه اذن می دهی؟" چرا که  او تصمیم گیرنده، صاحب اختیار و صاحب اذن است. و فاطمه (س) می فرمود: "یا علی! این خانه، خانه ی توست و این زنِ آزاده، همسر تو."
خدا را شکر که زن مسلمان، نمونه ی بزرگ و بارزی چون فاطمه(ع) الحُرَّه را پیش رو دارد. زنی آزاده؛ خردمند، مدیر و مدبر و همچنین قابل اعتماد است. زنی رها از تعلقات  که در اسارت خواهش ها و آرزوهای واهی قرار ندارد. زنی پاک و مطهر که  برده ی نفسانیات نیست. نگاهی پر نفوذ، فهمی عمیق و وجودی قدرتمند که مربی آزادگی است و نسل آزاده به بار می آورد. نسلی که جهالت ها را پشت سر گذاشته و مملو از رحمت و خدمت به تمامی مخلوقات خدا است.


( ۱ )

نظر شما :