معاون آموزشی سازمان جهاددانشگاهی گیلان: فرهنگ ریشه تشکیل جهاددانشگاهی است

۲۷ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۱۵۰۷ اخبار آموزشی
معاون آموزشی سازمان جهاددانشگاهی گیلان: فرهنگ ریشه تشکیل جهاددانشگاهی است

معاون آموزشی سازمان جهاددانشگاهی گیلان، فرهنگ را ریشه تشکیل جهاددانشگاهی دانست و گفت: امروزه مقوله فرهنگ متولیان بی شماری دارد، اما معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی جزو اولین هاست.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان، میرمسلم رهبر هاشمی در نشست خبرنگاران با مدیر سازمان دانشجویان گیلان، با بیان اینکه بخش عمده جمعیت کشور را جوانان تشکیل می دهند، اظهار کرد: سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی می تواند مبدا ورود جوانان به عرصه های مختلف علمی، هنری، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی باشد.

وی سازمان دانشجویان را از جمله تشکیلات دانشجویی شناسنامه دار با وجهه ملی دانست و افزود: نیازمند بهره گیری حداکثری از ظرفیت های دانشجویان تمامی دانشگاه ها اعم از سراسری، آزاد اسلامی، پیام نور، غیر انتفاعی و موسسات آموزشی علمی - کاربردی هستیم تا بتوانیم با استفاده از دانش و توانمندی نیروی انسانی جوان، خلاق و نخبه کشور بخشی از مسائل و مشکلات را برطرف کنیم.

معاون آموزشی سازمان جهاددانشگاهی گیلان، جهاددانشگاهی را یکی از نهادهای مولود انقلاب دانست و تصریح کرد: جهاددانشگاهی از همان ابتدا فعالیت خود را با محوریت معاونت فرهنگی آغاز کرد و امروز معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی یکی از قدیمی ترین تشکل های دانشجویی است که مبتنی بر پتانسیل سنجی و استفاده از ظرفیت دانشجویان حرکت می کند.

هاشمی، ترویج و نهادیه کردن فرهنگ اسلامی در دانشگاه ها را مهمترین هدف معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی دانست و یادآور شد: معاونت فرهنگی فعالیت های علمی و آموزشی و پژوهشی دانشگاه را با فرهنگ پیوند می زند و علاوه بر جذب، رشد و گسترش در سایر حوزه ها، موجب اعتلای فرهنگی می شود.

وی فرهنگ را ریشه تشکیل جهاددانشگاهی دانست و خاطرنشان کرد: امروزه مقوله فرهنگ متولیان بی شماری دارد، اما معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی جزو اولین هاست که با محور قرار دادن فرهنگ ایرانی – اسلامی به دنبال هدایت جامعه جوان و پویای دانشگاهی به سمت دغدغه مندی اجتماعی و تلاش برای رفع مشکلات است.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی گیلان ، سازمان دانشجویان را یکی از دستاوردهای فرهنگی جهاددانشگاهی دانست و اضافه کرد: هدف اصلی سازمان دانشجویان، تربیت و ارتقای سطح توانمندی های فرهنگی و اجتماعی دانشجویان در عرصه های فرهنگی، گفت و گو و سازندگی است.

وی خواستار عضویت دانشجویان استان در کانون های سازمان دانشجویان گیلان شد و عنوان کرد: دانشجویان نخبه و فعال در حوزه های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و علمی می توانند در قالب برنامه های ملی و استانی سازمان دانشجویان اقدام به ارائه راهکار برای حل مسائل رایج کشور از طریق کرسی های آزاداندیشی و همایش ها و سمینارها کنند


نظر شما :