آغاز مرحله استانی مسابقات مناظره دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی

۲۰ آبان ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۹ کد : ۱۳۰۰۳ اخبار اخبار مراکز
مرحله استانی سومین دوره مسابقات مناظره دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی از روز سه شنبه ۲۲ آبان ماه لغایت شنبه ۲۶ آبان ماه ۹۸ به میزبانی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برگزار می گردد.
آغاز مرحله استانی مسابقات مناظره دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی

  به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان فدایی رییس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت و دبیر برگزاری مسابقات با اعلام خبر فوق افزود :در این دوره از مسابقات با محوریت گام دوم دانشگاه :توسعه کیفی هدفمند و گسترش  گفتمان مهارتی، تعداد 12 تیم از مراکز علمی کاربردی استان گیلان حضور دارند که تیم برتر جهت شرکت در مسابقات کشوری آذرماه سال جاری عازم تبریز خواهد شد.

   وی عدم گفتگو و نقد منصفانه را از مشکلات ما در جامعه قلمداد کرد و تصریح نمود که گفتگو انسانها را به هم نزدیک می کند تا از داشته های یکدیگر بهره مند شوند.برنامه مناظره دانشجویی تمرینی بسیار موثر برای ارتقاء فرهنگ گفتگواست  و بدون تردید بزرگترین دستاورد آن تقویت  اعتماد به نفس ،وحدت ،صمیمیت و خودباوری جوانان و و در یک کلام ارتقاء سرمایه های اجتماعی جامعه است .

رییس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت در بیانی دیگر اعلام کرد ،از مهمترین نکاتی که باید در مناظره مد نظر دانشجویان قرار گیرد رعایت آداب مناظره ، احترام طرف مقابل ، نقد منصفانه و اخلاق مداری است .

وی در بخش دیگر ابزار امیدواری کرد که این دوره از مسابقات بتواند فضایی برای دانشجویان ایجاد کند که بتوانند بدون ممانعت درباره موضوعات مختلف به نقد منصفانه و اگاهانه بپردازند.


نظر شما :